CTJH sluit jaar af met het Dreamland Orchestra

Wie wil weten hoe traditionele jazz ooit echt heeft geklonken, mag het concert van het Dreamland Orchestra op zondag 12 december in Hotel-Restaurant ’t Heerenlogement in Harlingen niet missen. Het Centrum Traditionele Jazz Harlingen (CTJH) sluit met dit zeer bijzondere concert de eerste helft van dit concertseizoen af met een kwintet van professionele muzikanten die de jazz uit de ‘roaring twenties’ spelen zo als het toen bedacht is. Dat belooft dus een bijzondere muzikale middag te worden. De aanvang is 14.30 uur.  Entree: €12,50. Vrienden van het CTJH: €10.

Het Dreamland Orchestra is een vijfmansformatie die de traditionele jazz uit de periode van 1921 tot 1934 speelt. Zij doen dat op een bijzondere manier en dat is akoestisch. Precies zo als het in die periode dus ook werd gespeeld. Alleen de zang is versterkt. Het repertoire dat zij brengen is heel gevarieerd en bestaat uit de muziek die door destijds bekende groepen als het Halfway-House Orchestra en de New Orleans Owls werd gespeeld, maar ook uit werk van Duke Ellington, Fletcher Henderson en New Yorkers als Red Nichols, Jimmy Dorsey, Miff Mole en Adrian Rollini.

Het orkest bestaat uit Kurt Weiss op trompet, Leo van Oosterom op klarinet en altsax, Hans Bosch op klarinet en saxen, Tom Stuip op banjo en Arend Huisman die de sousafoon bespeelt en zingt. Topmuzikanten die inmiddels een mooie carrière hebben opgebouwd. Zo speelde Kurt Weiss met Ray Charles, Artie Shaw, Glenn Miller, Jimmy Dorsey, Aretha Franklin, Natalie Cole, Donna Summer en Rosemary Clooney. Leo van Oostrom speelde in de big-bands van Frans Elsen en Rob Madna en in het Metropoolorkest. Hans Bosch studeerde zowel jazz als klassiek op klarinet en saxofoon. Tom Stuip is wereldwijd een veelgevraagd banjospeler en Arend Huisman speelt in Noordpool Orkest, het Glenn Miller Orchestra en leidt een aantal bigbands zoals The Roaring Twenties Experience, het huisorkest van het CTJH. Een droom van een wereldorkest dus dat nu Harlingen aandoet.

Helaas werd dit concert ivm de toen geldende maatregelen afgeblazen.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *